Sağlıklı bir yaşam için spor!

Uzmanlar özellikle kardiyolojik hastalıkların son yıllarda gösterdiği artış karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Kalp ve Damar hastalıkları için en etkili yöntem ise spor ve egzersiz. Ayrıntılar »

 

Eroinin Zararları

İnsanın akıl, zihin ve vücut sağlığının en büyük düşmanıdır uyuşturucu. Tüm uyuşturucu maddeleri içerisinde tek kullanımıyla bile bağımlılık yapabilen eroinin zararlarından ayrıca bahsetmek istiyoruz. Eroin çok kuvvetli olarak ruhi ve bedensel bağımlılık yapan bir maddedir.  Vücuda giren 1 gram eroin, beynimizdeki bir milyon hücreyi öldürmektedir!

Eroin beyaz, gri, koyu gri, fildişi ve kahverengi tonlarda küçük kristaller halinde veya un gibi toz halinde bulunabilir. Saf halde iken beyaz olan eroindeki bu renk farklılaşması içerisine konulan katkı maddelerinin miktarına göre değişir. Burunla koklayarak ya da damar yöntemiyle kullanılabilmektedir.

Eroinin burundan alınmasının zararları arasında başlıca ilk neden olarak, gözlemlenen burun kemiğinde erime olmaktadır. Eroinin damardan alındığında ortaya çıkacak ilk zararlar ise, kan yöntemiyle bulaşan AIDS, sarılık gibi hastalıklara yakalanabilmekte ya da damar iltihabı meydana çıkabilmektedir.

Eroin morfin maddesinden üretilmektedir. Doğal olarak afyon bitkisinin kozalağında mevcut olan bir uyuşturucudur. Eroin afyonun içinde bulunan alkaloidlerden bir tanesidir. Baz morfinin asetik asit ile birlikte ısıtılması ve diğer kimyasal işlemlerden sonra oluşur.

Kısa vadede dahi zararlı!
Eroinin zararlarını kısa vadede ele alırsak; kullanımından kısa bir süre sonra kullanıcıya kendini zinde hissettirir. Vücutta hararet ve deride kızarıklık, ağız kuruluğu, kolların ve bacakların uyuşması  ağırlaşması hissi ilk aşamada hissedilen belirtilerdir. İlk hislerin geçmesinden sonra kullanıcılar uyur uyanık bir duruma geçer.

Eroin merkezi sinir sistemini baskıladığı için kullanıcının zihinsel işlevi bulanıklaşır. Kullanıcıların eroin kullanımı sonrasında solunumları yavaşlayacaktır ve solunum yetmezliği  seviyesine ulaşacaktır.

Eroinin zararlarını uzun vadede ele alırsak; steril teknik kullanmakta başarısız olan ya da uyuşturucu alırken kullanılan ekipmanların başkalarıyla paylaşılması sonucunda, kalp zarı ve kapakçığında enfeksiyona yol açar, karaciğer hastalıklarına yol açar, Hepatit C hastalığına yakalanmaya neden olur, böbrek yetmezliğine neden olur, enfeksiyona bağlı olarak akciğer rahatsızlıklarına neden olur.

Peki ya psikoloji ?
Eroinin psikolojik zararları; Enjeksiyondan sonra eroin beyin bölgesine geçer. Beyinde morfine dönüşür. Ve beyindeki sinir hücrelerine hızlıca yapışır. Eroinin hızlı bir bağımlılık yapmasına neden olan etkende beyne oldukça çabuk ulaşmasıdır.

Kullanıcıların ilk aşamaları atlattıktan sonra, gözbebekleri küçülür ve konuşmaları yavaşlar. Dikkat ve bellek fonksiyonlarında bozukluklar görülebilir. Eroin merkezi sinir sistemindeki etkileri nedeniyle zihinsel işlevsellik gölgelenir. Kalp ve tansiyon yavaşlar. Hatta ölüm noktasına da varabilir.

Uyuşturucuların en tehlikelisidir. Hem beyin hem de beden bağımlılığına yol açtığından bırakılması zordur. Ancak tıbbi tedaviyle bırakılabilir.

143 Cevap Eroinin Zararları

 1. :( dedi ki:

  Ankarada yasiyorum 17 yasindaym 16 17 ay ictim mahallemin her köşesinde var gunluk 5 gram icyoduk 4 arkadas 3 kere ara verdim 4 arkadas düstuk bu illete krizini blmyordum ogrenince kendi kendime kufr etim su an 1 aydr icmyorum yoksa ya sonumuz ceza evi yada ölüm allaha sükür igne kulllanmdm su an brkmaya calsyorum icmeyenler bilemezz icenin hallini allah hepimizin yardmcsı olsun 3 arkadasm halla icyor ancak icmemek icin eroinin olmadgı bi yere taşnp orda ailen veya sevgilin unuturck allah yardmcımız olsun

 2. ... dedi ki:

  Esim ve ben yaklasik 1 senedir iciyoruz 3 yasinda kizimiz var bikac defa ara verdik suboxon kullandik ama birturlu kurtulamadik bu illetten allahim kimseyi dusurmesin bu illete esimde bende kizimizin gozu onunde eriyoruz rabbim icen her kuluna yardim etsin nolur kimse hevesle 1 kereden birsey olmazla baslamasin bu oyle bi illetki yakaniza yapisdim mi birakmiyo 😕😕

 3. MURAT dedi ki:

  Ben gazimahallesin de oturuyorum. Yaşım 21 3 senedir her gün kullanıyorum. Toplasan 10 günü geçmemiştir 3 yılda içmediğim. Bu gün 2. Günüm inşaallah bırakacağım. Adım başı içici arkadaşım ve kaynağım var. Öncelikle subox bu işin ilacı. Velinimet gibi birşey. Hastalığı neredeyse komple alıyor.Subo attıktan sonra insanın içesi bile gelmiyor zaten. He hastalığı aydan bile subonun mg düşürerek içmeye devam et 10 gün boyunca.Cunku bu dalgayı içmemenize yarar. Fazla da bağlanmamak gerekiyor subonun hastalığı daha da kötü.

 4. Xxx dedi ki:

  19 yaşındayım ve kızım bende 1 seneye yakın bi süre kullandım olmadığı günlerde cekdiğim krizler sabah olsun istemezdim hic öyle zorki hergün uyanıp ilk gözünü açınca aynı illeti düşünmek aşk gibi birşey öldüğünü sanıyosun ama yaşıyosun seni hergün bitire bitire senden birşeyler götüre götüre ilerliyo ondan başka bişey düşünemiyodum bi yandan en büyük mutlulugum oydu doğru ama onun bana ve çevreme verdiği çok acı… çok uzatmak istemiyorum zaten bu sitede olanlarla büyük ihtimalle aynı şeyleri yaşamşzdr birebir olmasada aynı acıyı kirizleri duyguları diyeyim ben bırakdım 5. Ayım bitmek üzere gayet herşey yolunda çevremde tertemiz olanıda kirli olan insanıda bırakdım uzaklaşmak lazım geçmemek lazım o yollardan ona giden sokaklardan bakın temiz alakası olmayan insanları bile bırakdım diyorum ve burdaki yorumlardan bazılarını görünce gerçekden etkilendim yani ara veriyosunuz bırakmıyosunz gibi sözlerle insanların kurtulmamasına engel oluyosnz yapmayın lütfen yoksa bile insanın aklına sokuyosunz öyle diyerek bu çok değşk bi illet evet 10 yılda geçse önünde görsen elin gider gitmek ister ama gitmesin biz bunu kullanırken çevremizdekileri düşünmeyiz çünki o kadar batmışızdırki ama onların bizi anlamasnı saygı duymasını isteriz hatta kaç defa ölü bedenimi uyandırdı annem ahh annem geç olmadan bırakın değerini bilin bazı şeylerin insanların ben şükür hicbirşeyimi kaybetmeden kurtuldum bu bataklıkdan ama bu anneme yaşattığım acıyla onun ömründen ömür aldım vazgeçin lütfen nefsiniz sizi ölüme götürmesin

 5. hakan dedi ki:

  çok şükür kurtuldum ben yaklaşık 1 yıl oldu eroinden uzağım, uzun yıllar denedim ama sonunda oldu hocamdan allah razı olsun. Bende başlarda 1-2 hafta bırakıp tekrar başlıyordum ama çip ve burak hocam sayesinde kurtuldum.

 6. harun dedi ki:

  bırakcaksan kafada bittir kardeş geresi yalan piskolojiyi pozitif tut bittir

  • hakan dedi ki:

   çok şükür 1 yıl oldu bırakalı kimse umudunu kaybetmesin bu bir süreç arkadaşlar ben defalarca denedim olmadı ama sonunda burak hocamla tanıştım onun tavsiyeleri sayesinde çip tedavisi oldum şimdi temizim.

 7. Semra doganay dedi ki:

  Ben 6sene aralıksız içtim cezaevine girdim. Bulamayacagimi ve ordan çıkamayacağımi biliyordum. Tek çözümü buz gibi soğuk suyla günde 5 6 kere banyo yaptim 6.Gün hiçbirşeyim kalmadı. 20 gün sonra normal insan moduna döndüm. Şimdi daha mutlu huzurluyum. Kendinizi öldürme yin…

 8. Anonim dedi ki:

  ……….

 9. CemOo dedi ki:

  yaşım 18 2 senedir içiyorum,nerelerden başlayım bilemedim bir hevesle arkadaş ortamında başladım şu an hala içiyorum bir çok kez bırakmak istedim çok acılar çektim uykusuzluk ayaklarımda kırılırcasına sancılar bellerimde agrılar yoklugunda ben ben degildim ilk başta krizler böyle degildi ,UNUTMAYIN içtiginiz her gün dibe biraz daha yaklaşıyorsunuz Allah yardımcımız olsun her gün kendimi kandırıyorum son diye nasıl bırakıcam bilmiyorum Belkide annesizlik babasızlıktan dolayı bu kadar zor oluyor Yeni başlayanlar veya meraklanıp bu sayfada bu yorumu okuyan Kardeşim Ne olur içme Hayatın batar,dünyan yıkılır ömrün gider İçmeyin…

  • İlkay dedi ki:

   Herkes bırakabilir kafa da bitirdikten sonra suboxon alacaksın 10 yıllık icicilerden bile bu ilacla bırakan var yeter ki iste.mucize ilactır deneyin bırakırsınız hemde sanmayacagınız kadar rahat sekilde.herkes hata yapar sorun onu tekrarlamamak.zaten onun acısını bilipte kurtulup tekrar baslayana kardesim olsa acımam.herseyden otesi insanın kendi ruhuna ve bedenine bunu yapmaya hakkı yok.ama once kafa da bırakmak gerek.ben 1.5 suboxonla bıraktım uc yıl oldu bir haber vasıtasıyla buralara kadar geldim.bırakın erkegi madam namusluyu hırsız yapar.kafası da kafa degildir onuda soyleyeyim.kullananların Allah yardımcısı olsun.hic gerek yok bu dunyanın en igrenc kokulu,tatlı maddesini kullanmaya.

  • cem dedi ki:

   Bir anlık bi merakla içtim bir aydır içmiyorum vücudunda cok fena kasintilar başladı ne yapabilirim bilmiyorum.

 10. squeen dedi ki:

  bıraktım 11 sene oldu ..iğne ile başladım.8 sene bilfiil iğne yaptım ..en son bıraktığımda çok yüksekti dozajım ..3 saat 4 satte bir yapmazsam rahatsız oluyordum ..defalarca hastaneye yattım her seferinde çıkınca içerim diye saniyeleri sayarak .. 8. denemede ilaçsız bıraktım ve aramıyorum hiç .2 sene sıkın dişinizi bırakırsınız ve dönmeyin ..sonu yok çünkü hep aynı döngü..yaparsınız gerçekten .kafanızda bitirin dua edin.zor geçecek ama geçtiğinde bi 5-6 sene kendinizle gurur duyacaksınız ,hayattan zevk alacaksınız .tüm kalbimle diliyorum bunu

 11. zeynep dedi ki:

  Arkadaşlar nolur yardım edin sevdiğim adam eroin kullanıyor 1 gün boyunca o acıyı çekti subokson kullandı amaaa 2.gün dayanamayıp yine aldı damardan alıyo bu metodunu nerden bulabiliriz nasıl bırakacak

  • Anonim dedi ki:

   Bu eroin dedigin sey allah’la kul arasinda icten gelerek duanizi eksik etmeyin baska bir cozumu yok

   • hakan dedi ki:

    o ilacın sahtesi yapılıyo diye duydum gene en iyi suboxson ve bi kaç ilaçla desteklenirse daha kolay atlatabilir.en öenemlisi sevgi ile hoşgörü onun en çok ihtiyacı olan sey kendini psikolojik olarak rahat hissettiği zaman gerçekten başarır.

  • Anonim dedi ki:

   Aynı dert bende de var zeynep. Birakamiyor olmuyor en son inat edip sende başlıyorsun

   • ANONİM BU NASIL BİR YAZI ZEYNEP KARDAEŞ SİZ ARKADAKNA EDİN GERİSİNİ DR HALLEDERŞINIZI TETAVİYA İ dedi ki:

    ANONİM BU NASIL BİR YAZI

  • sariii dedi ki:

   kardeşim sen hep ynnda o ama seni üzmek istmm ama cok zor bırakmasıı allh yardımcınız olsun bnde bi kullanıcıyım subksn sadece yardım eder kafada btrmesiğ lazımmm
   uzaklaştr bulndgnz yerden başka sehre gdin dycem ama tekrr dndngfnde ulaşacagı ilk şey o olur ama bırakanlarda var kafasnda btrrse brakırr inş bırakır bu bi insanın felaketi lanet olsun bunu içirene satana yapana allah belalrını versin aileleri yakıo gnçliği öldrdüü dua ert allaha ve gerçkten seviosan yannda ol hç bırak ma ve suboksonla yrdm alarak ya hastaneye amateme ytr bide çip takl8ıo onun etkisi biraz daha fazlaa eger taktrrsa sgortası varsa amatemde 300 miyoa flan takılıo eger sgrtası yoksa araştr bazı hastaneler 2. 500 falan takıo çipi taktrrn ve onu hç bırakma hep ynnda ol eger kafayada koyarsa bırakmaytı kurtulur inş kardeşimmmmm

  • Bilinmiyor dedi ki:

   Çevresindeki insanlardan ailesinden destek alarak beraber hareket edeceksiniz sevildiğini hissedecek bunalımdan çıkar hep yanında ol beraber sosyal faaliyetleriniz olsun. Bırakmış biri olarak söylüyorum

 12. Diyar dedi ki:

  Bunları yazarken önümde 2 g yakın esya 4 sene her gün bir fiil içtim ilk zamanlar zararlarının farkındaydım bu bok benim mahalemde her adımında var tam bıraktım bırakıyorum derken abi sandıgım bir kahpe bana iş teklif etti her gün normal 2 3 paket içiyordum en fazla 5 idi abim bana tezgahını idare etmemi söyledi günde 250 tl artı içimliğimi veriyodun bu arada taşta içiyorum içen bilir nasıl olduğunu parayıda duyunca tabi bir sene 6 ay bu tezgahı kovaladım çok hızlıydık altıma 106 aldım 4 ayda bu işten sonra her sey cok tatlı geliyodu bırakmayı düşünmedim taki patlayana kadar 2 kişi 8 sene ceza yedik 4 4 bölüştük iyi halden falan 1 sene 11 ay yattım hapiste bile ara ara içiyoduk cıkar cıkmaz gene basladım suan cezadan cıkalı 8 ay oluyor bu boka bir kere bulustanmı bitti bırakma denen bir kavram yok sadece ara veriyosun o en uzun aralarda ya ceza yada asker bırakmanın varsa varsa tek yolu aşktır aşık oldugun kadın bunu sana bıraktırır suboxone metedon bunlar hikaye

 13. Furkan dedi ki:

  Hacı.bende bonzdan panik atak oldum ulan ne gerek vardı kaldım doktor yolarinda anliyom kardeşlerim çok zor ama omu erkek bizim erkek bırakalım.

 14. :) dedi ki:

  Ben antalyda yaşıyordum. 18 yaşındaydım 6 ay süre içtim. kilo kaybı gözaltı morlukları vb kütahyaya taşındık ailem destekledi şimdi spor salonuna gidiyorum kilo alımımda yükseldi iş irade ve arkadaş ortamından geçiyor. Allah yardımcınız olsunn.

 15. Hamza dedi ki:

  18 yaşındayım oturduğum semtte her sokak başında bulunan bi illet ve kullanmadım arkadaş çevremin %95 bu illet yüzünde ya öldüler yada içeride ölmeyi beklediler lütfen içmeyin içen insanları yanınızda gezdirmeyin olan hem size hemde ailenize oluyor ben sevdiğim insanları kaybettim siz kaybetmeyin kaybettirmeyin nolur.

 16. Yorgun dedi ki:

  Rabbim yardım etsin hepinize burda ki tum yorumları okudum okadar Üzgünüm ki eroyin iletin ne kurban verdim canımın yarısını dünyam yikildi 86 gün oldu okadar çok şey kulandiki birakmak için olmayinca olmuyor 🙁 🙁 🙁

 17. Anonim dedi ki:

  23 yaşımdayım 2 senedir kulanıyorum ş urfada yazıyorum eroyin ölebi iletki kana girdimi bırakamıyor insan cok bırakmaya calıştım olmadı herseferinde eroyine yenildim herkes beni dışlıyor bende insangibi yaşamayı isyiyorum ama olmuyor allahın izniyle birgön bırakacam kimbun ileti cıkardıysa allah belasını versin töm uyuşturucu bagımlıların allah yardımcısı olsun bizlerde insangibi yaşamayı istiyoruz ama olmuyoır kardeşler allah hepimizi kurtarsı biyan önce saygılarr

 18. Sevilay dedi ki:

  Bırakdıktan sonra kesin kurtuluşu var mı? Yoksa birgün yine elbet dönüşümüzmü oluyo bu yola

 19. buket dedi ki:

  17 yasindayim 4 aydır kullanıyorum şeker gibi eğlence sandım bilmiyordum uyuşturucunun eglencesi olmazmiş dün geceden beri içmiyorum yataktan kalkamiyorum hiçbir şey yapmaya halim mecalim yok kollarımda bir sürü yara çıktı 17 değilde 35 yaşında gibi gozukuyorum krizlerim çok şiddetli oluyor allah hepimizin yardımcısı olsun

  • Vedoooooo var dedi ki:

   Bu yaziyida zaten bunalimdayken krize girmis arastirma yapip kurtulcam demisin ama olmuhor brem snede b.n.s.n
   😅😅😅

  • a dedi ki:

   4 gün böylece devam eder krizler ara ara gelir 4 gün 1 hafta sonunda krizlerden kurtulursun ama ortamlara takıldığın sürece yanında içildiği sürece bırakması zor değil imkansızdır.

  • Anonim dedi ki:

   Merhaba buket

  • Ali dedi ki:

   Nerede yasıyorsun

  • Anonim dedi ki:

   Bukett ?

  • Şenol Çalışkan dedi ki:

   Çoğu uyuşturucuyu kullanmisligim en azindan 1 kere bile denemişliğim var metamfetamin cok kullanıyordum kristal zaten eroinden cok bagimlilik yapan bir madde kristali ilk ictigimde hızlı kafasına bayildim 2 gunde 1800 u gecik bi para yedik arkadaş la 1 ay kullandim kristali kullandigimizi bilen ler bağımlısı felan saniyordu sonra kristal bulamadigimiz birgun eroin kullandik kaydırma yaparak ictik ben hayatımda bukadar igrenc tatli mide bulandiran birsey görmedim bi 100 lük ictik ama insan tadını aldikca daha cok soğuyor ne yalan soyleyim hic kafa yapan bir etkiside yok uyku getirme ve mide bulandirma dışında 5 para etmez birsey 1 haftayi geçti ne kriz nede baska birseyi var olamaz da çünkü bağımlılık diye birsey yok sadece siz kafanizda kuruyorsunuz ben 2 haftadir felan kristalde içmiyorum bundan sonra 1 tl bile vermem böyle boş dalgalara siz istemedikce icmezsiniz zaten tabi ilk bir kac gün halsizlik yapiyor onuda günde 2-3 kere iyice keselenerek soguk suda 1 hafta duş alin bomba gibi olucaksiniz ve bol su icin 😉

 20. Sultanciftligi degil seytanciftligi dedi ki:

  3 senedir kullanıyorum. 5 6 defa en sz il dışına cıktım. 1 2 hafta kaldim. Neler cektim. Ne geceler atlattim. Her sefer bile bile kendime ceza verdim. Suboxonesiz gittim il disina. Dedim bidaha gör bir daha yasa.. simdi yine hastalık cekiyorum il dışındayım. 1 hafta sonra istanbuldayim. Kendime diyemiyorum birdaha olmayacak… kendimi kandirmaktan sıkıldım . Vesselam.

  • şeko dedi ki:

   selam bende ıstanbuldayım kardes aynı bende bırakmak ıcın ıl dısına cıktım 1 haftalıgına metedone le hastalık cekmedım sukurler olsun ama gun sayıyorum ıstanbula gıtmeyı vesselam

   • alisan dedi ki:

    3ay felan ictim peynir biraktim ara ara burnumda tutuyor canim istiyor ama aklima gelirse yinede icmiyorum size tavsiyem once ortamdan ilden uzaklasin sehirdisina yaninizda halinizden anlayan biirisi kesinlikle olsun bir seferde birakin 4gun arqlikliz sanci olr 1 haftaya temizlenirsiniz

  • Sultançiftliği = Şeytançiftliği dedi ki:

   Aynı durumdayız kardeş. Git bırak gel başla. Bu illete bir defa bulaştın mı senden ondan kaçsan bile o seni bir şekilde buluyor. Karadeniz’e gitmenizi tavsiye ederim. Bir kaç gün sıkıntı çekersiniz ama doğanın temiz havası sizi ondan sonra arındıracaktır. Ve bir daha bu illeti içtiğiniz semte dönmeyin..

   Saygılar…

 21. SELÇUK dedi ki:

  ALLAH yardımcınız olsun öyle illitki size neler yapacanızdan haberiniz bile yok 4 kullandım damara kadar indim ama bırakala 1 sene oldu ALLAHA şükürler olsun nefes aldımı annadım bu illeti bırakmak istiyorsanız iradeniz cok güçlü olması gerekiyor ben subokson la bıraktım ALLAH BIRakamıyanlara yardımcısı olsun benim hayatım mafoldu Daha yeni yeni kendime geliyorum daha yeni kendimi topladım Herşeyimi kaybettim arabamı nışannımı aklınıza ne geliyorsa artık

  SİZE DEMEM OKİ AKLINIZ VARSA YARI YOLDAN DÖNÜN EĞER ĞEC KALIRSANIZ EMİN OLUN O SİZİ BIRAKMADA BİR DAKKA BİLE TERETTÜT ETMİCEK,,,,,,,,,,, BURDUR DAN YAZIYORUM

 22. Totem dedi ki:

  ortam ve mekan değiştirmek en etkili yöntem yoksa gene bi şekilde bulaşıyorsun sadece ara veriyorsun bırakmak çok zor.nerden nasıl temin edeceğini bilmediğin bir yere gideceksin

 23. nuri dedi ki:

  bende içtim bıraktım

 24. Deli biri dedi ki:

  vay be ne eroinmiş.
  Bugün öğleden sonra tüm günüm siz eroin kullananların yorumlarını yazılarını okumakla geçti.
  Bugüne kadar sadece bir kere esrar kullanmışlığım var ve bugün yarın ikinci seferde olacak gibi görünüyor. Neyse eroin falan yani kimyasal muhabbetine hiç girmedim. Zararlarını falan hep okur bilgi tecrübe sâhibi olmaya uğraş gösteririm.
  Umarım hepiniz bu illetten kurtulur ve hayatınızı bunlar olmadan devam ettirirsiniz. Tanrı size yardımcı olsun.

 25. mustafa akyaz dedi ki:

  bugun tam olarak 72 saatten cıkmak üzereyi sanırım ishal sıcma her sey kas agrıları cold turkey (tüylerin tikne olması )bir cok kez bıraktım basladım ins allahıma bu son olucak gercekten kendimden nefret ettim ya nasil basladıgımı bile hatırlamamıyorum kilolu ldgundan sanırım o kadarda degildi ama neyse kısır dongu icerisine giriyorsun ben ilacsız bırakıyorum sorun nasıl diye anlantılmaz uykusuzluk istahsızlık sigara iciyorum paso ama her gün bırakgının bir diger gününe sıcrırıyor her günün önemi cok arkadaslar bırakıın bu ileti gercekten antalyadan yardım edebilirim …

  • Antalyalii dedi ki:

   Abi bende antalyadayim 17 yasindayim ve suan ilk gunum daha icmeye basliyali bi yil oluyo birakicam kafama koydum . Senin suan durumun ney biraktinmi

  • SELÇUK dedi ki:

   ALLAH yardımcınız olsun öyle illitki size neler yapacanızdan haberiniz bile yok 4 kullandım damara kadar indim ama bırakala 1 sene oldu ALLAHA şükürler olsun nefes aldımı annadım bu illeti bırakmak istiyorsanız iradeniz cok güçlü olması gerekiyor ben subokson la bıraktım ALLAH BIRakamıyanlara yardımcısı olsun benim hayatım mafoldu Daha yeni yeni kendime geliyorum daha yeni kendimi topladım Herşeyimi kaybettim arabamı nışannımı aklınıza ne geliyorsa artık

   SİZE DEMEM OKİ AKLINIZ VARSA YARI YOLDAN DÖNÜN EĞER ĞEC KALIRSANIZ EMİN OLUN O SİZİ BIRAKMADA BİR DAKKA BİLE TERETTÜT ETMİCEK,,,,,,,,,,, BURDUR DAN YAZIYORUM

  • bitik dedi ki:

   antalyada düzgün kanal var mı kardeş?

 26. Anonim dedi ki:

  41 yasındayım 26 sene oldu 10 yakın arkadasım oldu en az 10 tande öle öldu

  • Anonim dedi ki:

   Abi erkeklikten ediyor Muş bu doğru mu bıraktıktan sonra eski haline geliyormusun bunu Bi anlatırmısın sana zahmet

 27. ...... dedi ki:

  LÜTFEN OKU…

  evde abimin ve dayımın yatağının altına eroyin buldum önce anlamamıştım 11 yaşındaydım elime biraz aldım sigara tütünü zannettim sonra dışarda bi abiye götürdüm eroyin dedi inanmadım sardım içtim günden güne böyle gitti şuan 16 yaşınndayım hala eroyin bağımlısıyım bulamayınca deliriyorum yaptamığım şey kalmadı hırsızlık gasp dolandırıcılık kalpazanlık ama yetiştiremiyorum para babamdan istiyorum o zıkkımı içme diyo vermiyo abim le dayım hergün bulamıyorum uyuşturucu ticaretciliği yapıyolar tekirdağda ben bundan kurtulmak istiyorum
  ALLAH RIZASI İÇİN İÇMEYİN YALVARIRIM ÇOK PİŞMANIM SİZ YAPMAYIN 🙁

 28. Anonim dedi ki:

  Mesele bırakmak değil herkez kurtulmak istiyo zaten bıraktıktan sonrası önemli çevrede önemli askerde içmedim geldikten sonra geri düştü şimdi bi bırakıyom 2 ay sonra geri başlıyosun

 29. Hazal dedi ki:

  Arkadaşlar 19 yaşındaym ve fıx 2 senedir içiyorum . Eroin oyle bı ılletkı erkek arkadaşımı kaybettım ondan snra hayatta kullanmam ddgm bu ıllete düştüm önemli olan kafada bıtırmek ben pişmanım sevdıqım adam onun esırı olmusken ben eroının golgesı oldum allah yardımcınz olsun

 30. Aziz dedi ki:

  Allah yardımcınız olsun

 31. DiyarBekirli dedi ki:

  ben 18 yaşındayım 8 aydr bunu içiyorum bi aralar bıraktımm ve yinee başladmm bunun sonu akılda bitiyorr kafanda bitirdiysen tmmdr eyer bırakamıyorsan namaz kıl allah yolunda git eyer bırakmak istiyorsan diyarbakırdan sesleniyorum kim bunu üretiyorsa ben onları skeymm …

 32. ... dedi ki:

  Benimde erkek arkadaşım kullanıyor amateme de yatti evde hastaligada yatti ama nafile .. napabilirim ?

 33. Anonim dedi ki:

  3 aydır iciyom yapismadiya bana artık inmiicmiycem allaha sığınacam yalnış y güzergah

 34. Halo dedi ki:

  bırakmak için aile ve çevre çok önemli özellikle aile. Dostlar 5gr içenler değilde daha az miktarda içenlerin bırakma reçetesini yazıyorum. Farzedelim bu gün içtin malı ama yarın bırakmak istiyosun.
  Kullanılacak Malzemeler;
  1)SUBOXSONE 8MG : En az 3 tane, ya doktordan yada torbacıların olduğu yerde illegal satan vardır sorun bulun 20 ila 40 lira arasında değişir fiyatı mutlaka bulun
  2)Lyrica 300mg :1 kutu Nöroloji doktorları şeker hastalarına yazar genelde yazdırabilirseniz ne ala, ama yazmazlarsa 150 tl civarında kutusu rahatlatacaktır.
  3)Bol Şekerli tatlılar ve Vişne şeftali gibi meyve suları : Bunlarda vitamin ve gıda niyetine..

  Öncelikle yapmanız gereken dostlar eğer içtiyseniz bugün bırakmaya karar vermek ve saati sabah ezanına kurup ezan okununca kalkmak, önce Allaha bütün kalbinizle bırakmak için dua etmek ve sonra Suboxene ilacının yarısını kırıp dil altında erimesini beklemek, ardından Lyrica 300 lükten 2 tane atıp vurup kafayı yatmak… yaptığımız bu tarif, sabah krizini önleyecek ve lyricalarda akşama yakın uyumanızı sağlayacak.. Uyanınca eğer 8-10 saati geçtiyse yiyebildiğimiz kadar yemek ve tatlı yiyip tekrar diğer yarım suboxsone ve 2 adet lyrica içmek. bu arada lyrica kafanızı hem güzel eder hemde uyutur. Sabır edip deneyin ilk 2 günü atlatınca gerisi çorap söküğü gibi gelecek..Emin olun tekrar gidip içmeyin. suboxsonela beraber mal içerseniz hem kafa yapmaz hem de ölebilirsiniz.

  Bu piçte kurtulmanın yolu bence bu, bıkmadan usanmadan dua edin Allah Heran bizimle, Sabrettiğiniz bilsin Bırakmak istediğinizi görsün oda yardım edecektir.

  Ben bu şekilde krize pek girmeden bıraktım.. ama krizin şiddetine göre ayarlamanız lazım tedaviyi.. Sbır sabır sabır başka bişey değil.. Allah yardımcınız olsun..

  • as.mu... dedi ki:

   Aynen söylediğin gibi bıraktık bizde eşimle…Suboxsone ve lyrica yardımı ile…Tabi şehir değişikliği de çok önemli…En ufak durumda nasılsa kolay bırakılıyor krizsiz diye tekrar geri dönme ihtimali var…Bizim de şansımız işimiz gereği internetten çalıştığımız için istediğimiz şehirde istediğimiz kadar kalabilme imkanımız var…Ancak muhakkak herkesin yok biliyorum sadece o illete ulaşabilen her fırsatı yaratır diye düşünüyorum…Sonuçta bu pislikler hep büyük şehirlerde ve buradaki insanların çoğunlukla bir memleketi köyü akrabası yani zorlansa sığınacağı liman bulunuyor…Her şeyden önce gerçekten tiksinmek uzaklaştığın zaman da o pisliği en azından özleme oranını aza indirmek gerekiyor…Ya da bizde öyle herkesin hikayesi farklı ve Allah hepinize yardımcı olsun kardeşlerim…Bunu inanın o kadar içten diliyorum ki elimde olsa herkesin bırakmasında yardımcı olmaya çalışırım…Sadece tek sorun var işin bitiminde kurtulduk diyoruz ya şimdi de lyrica dan kurtulamıyorum…Kurutulursam hasta olma korkusu…Kesinlikle eroini zerre aramıyorum belkide uzak oluşumdan bilmiyorum ama olsun bu kadar yolu kat ettik eşimle ilaçtan da kurtuluruz elbet….

  • Burak siker dedi ki:

   Skrlan gevşek millete yanlış bilgi verme burda uzun sene eroin ve sbuxn kullanmış insanları bu lirica dediğin ilaclarda krize sokuyor suboxn da aynı beynin eroin ihtiyacı duyan reseptorlerini kapatıyor bırakamıyorum demiceksin hiçbisey kullanmadan bırakacaksın bunu ve en az bi kaç sene bekliyeceksin özellikle 2 3 sene iğne yapanlar benim dediğim gibi yapsınlar

  • Ankara Cubuklu dedi ki:

   Ben 1 buçuk sene içtim bu arkadaşım düşürdü ilk başta fikyk sonra igneye düştük sonra ailem destekledi biraktim 2 ay sonra geri başladım sonra hırsızlık tan yakalandık şimdi babam kamyoncu onla kamyona çıkıyor allah herkesin yardımcısı olsun bu illet çok nalet

 35. İzmirlialanyada dedi ki:

  valla 2 sene içtim bırakmak hiç istmeiyodum denetim aldım denetimden idrarları pis verince bırakmak içiçn amatem e yattım bıraktım çıktım 3 ay içmedim 3 ay sonra tekrar düştüm folyo içiçyodum artık iğne içiyorum bunu bilir bunu sölerim eroini bırakmak istediğin dakikabıkrabilir aynı şekilde istediğin dakika başlayabilirsin bırakmak değil bırakmış şekilde kalmak zordur eroin i ve arkadaş çevrenizi değiştirmediğiniz sürece eroini bırakmak imkaansızdır amatemden çıktım 3 ay içmedim içen hiç bi arkadaşımla görüşmedim sonra içen hatunlarla görüşmeye başladım eski arkadaşlarımla görüşmeye başladımo derken şimdi tekrar düştüm.

 36. hakikatyolcusu dedi ki:

  Aslında bunun çözümü bu işin ticaretini yapanların hak ettikleri şekilde cezalandırılmalarından geçmekte….. Bu cezalandırma toplumun gözü önünde olmalı en ağar şekilde olmalı kesinlikle bir an bile yaşam hakkı verilmemeli… içenlerde tedavi altına alınıp belli bir dönem haps edilmeli…. Bu toplum baskısıyla siyasilerin elinde..idam kesinlikle gelmeli fitnenin başını baştan ezmeli.. Demokrasileri batsın…

  • Ferhat dedi ki:

   Aynen kardesm katılıyorum bu pisliği satanları ibret olsun die meydanda asacaklar ozaman bakalım kimse içiyomu kimse satıyormu Zaten şerefsizler satmadımı kimse içmez allah bizlere yardım etsin.

 37. Ayhan dedi ki:

  Bunun krizi kaçağın sürüyo

 38. seyma dedi ki:

  Sik birakirsiniz

 39. özcan dedi ki:

  ben 24 yaşındayım eroini 4 sene kullandım 3 ay öncede bıraktım eroini bırakmanın tek tedaviside doktoruda insanın kendisidir beyinden bitirececek sin başka hiç bir şeye gerek yok ilk 3 4 gün agrı sızı olcak onada katlanacaksın kendine inan yeter

  • mardinli dedi ki:

   Erkek ardakasim cip tedavisi oldu aceba tekrar baslarmi evlilik yolumdayiz alti ay musade verdim ailesi onu gozetliyor cok seviyorm ama korku sevgimin onune gecince kafam cok karisiyor:(

   • Anonim dedi ki:

    Ailesinin durumu iyiyse çalışmasada gelir kaynakları kira gayrimenkul vb var ise devam bırakması için yanında ol denemeye değer he bunlar yok çalışmakla mükellef ve sen onun eline bakacaksan hiç bekleme aşk karın doyurmuyor devir artık çıkar amaçlı olduğundan belki sen şuan bunu bilmiyor olabilirsin öğren

   • by rolexx dedi ki:

    evlenme gece yarısı çırılçıplak dışarı atılmaya pazarlanmaya niyetin yoksa gözlerimle tanık olduğum muhabbet

 40. barış dedi ki:

  22 yasımdayım 16 yasımdan berıdır eroın kullanıyorum 2 senesi folyo 4 senesi damar olmak uzere arkadaslar cevrenızde metadon 40 mg bulabılıyorsanız cok yardımmcı oluyor ben o sekılde bırakdım 1 etadonu 3 e bolup 3 gun hasta olmadan gecırebılıyprsunz ve rahatlatıyor ılac sakınlestırıcı gıbı eroın hıssı verıyor bıraz o yuzden fazla yanasmıyosunuz eroıne turkıyede satılmıyo bu ılac karaborsadan alacaksınız 30 ıla 50 tl arası degısıyor semtıne gore yardımcı olabıldıysem ne mutluAllah hepimizin yardımcısı olsun

  • aslı dedi ki:

   peki bu ıaçı nerden bulabılırım

   • okann dedi ki:

    Allah hepimizin yardimcisi olsun metodun bulmak isteyen arkadslar gecen bnde aldim braktim ama yine basladim 05392|08803 isim okan arayabilirsiniz yardimci olurum allah rizasi icin…

  • Hlya dedi ki:

   Yardımcı olurmusun erkek arkadaşım içiyor çok kez bırakmakontrol için denedi ama olmadı evlilik yolundayız bana o ilaçtan bulabilirsiniz suboxson içiyor ama olmuyor

 41. Gozde dedi ki:

  Ben 4.5 yil kullandim bi biraktim 3 ay icmedim geri dustum 2 yil ictim biraktm 1.5 ay icmedim geri dustum 1.5 yil kullandm suan 6 ayda 7-8 defa ictim keyfine krizine dusmeden. Bu illetten tamamen kurtulmak diye bisey yok krizler bitiyo bitmeyede insan beyninden cikartamiyo hayatt bosss geliyo Allah yardimcimiz olsun hepimizin..

 42. burhan dedi ki:

  Arkadaşlar bende 6 sene kullandım hemen hemen 8 aydirda icmiyorum karar verdim tedavi gördüm Allah a sigindim namaza başladım Allah a şükür biraktim sizde Allah a sığının O ndan yardım isteyin tek başınıza olmaz insan acizdir namaz kesin baslayin kötülüklerden alıkoyar çünkü samimi olun Allah yardım eder

 43. tuna dedi ki:

  bırakılmıyor ben 9 gundur içmiyom benı uzk bı koe gonderdıler bulamadığım için içemiyom 20 gün sonra gitcem antalyaya inşallah içmem ama aklımdan cıkmıyo nasıl bi illet buu

 44. Anonim dedi ki:

  Been 32 yasindayim 2 yildir iciyorum evli v 3 cocuk bbasiyim 2 tane cip takdirdim ama tekrar basladim nasil olcak bilmiyorum birakamiyosun sadece ara veriyosun

 45. Lider dedi ki:

  ben 13 yaşında esrar la başladım 6 yıl boyunca esrar kullanıyordum artık kafa diye bişey yoktu sadce çektiğimiz duman çiğerlere işliyordu.. daha sonra eroinle tanıştım ilk kez içtiğinde güzel bir kafa veriyordu 2 hafta sonra krizi geldi tabi bilmniyordum kiriz nedir 2 yıl baoyunca erpin kullandım .. tedaviye gittim AMTM’e gitim gaziantepe 3 hafta dedavi gördüm geri söndüm tabi kan yine ister ve istedide yine içtimm sonra bir gün kendi kendime söz verdim sözümde durmam içinde sağ omzuma bir façaa atıım ( yaraladım omzumu ) tam bir 9 aydır içmedim ve o yaşadığım şehri terk ettim :.: allahıma bin şükür ki bütün uyuşturucu madde bağımlılarına bir an önce yardımcı olsun benim yaşım 20 benim 9 ömrümün 9 yılı uyuşturucuyla geçtii adeta vücuduma yamek ve su gibi olmuştu .. kuryulmanın tek yoluda yaşadığın şehri terk edip başka yerde o illtten uzak bir yerde yaşamak yoksa aynı yerde ve aynı ortamda bırakmak çokk zordur 4 gün kirizi yaşıyıp bırakmak daha yoksa bir ömür boyu o illetle mi yaşanmalıı …

 46. Erol dedi ki:

  Bırakmak tabiki çok zor,
  Ama imkansız değil. Nefsinle savaşacaksın.
  Ama bu lanet maddeye düşmeyen insanlar
  Buna düşen insanların NELER ÇEKTİĞİNİ,NELER YAŞADIĞINI hiçbir türlü —ANLAYAMAZ— istediginiz kadar anlatın ANLAYAMAZLAR!

 47. yenıdoganlı dedi ki:

  evet bende yaklasık bır ay damardan aldım sonra bırakmaya karar verdım zor oldu bıraktım metanfetamınıde ara ara ıcıyorum

 48. kursat dedi ki:

  gerçekten çok zor 17 yıldır uyucturu kullaniyom – 1 yıldır içiyorum ulan ne yaptıysam bırakan adım biktim artık günde 5 gr içiyorum canlıyı bulmak için neler yapıyorum degmiyo ve şimdi bile içiyorum ne ise düştüm deli oluyorum

  • Anonim dedi ki:

   iki yıl boyunca ıctım 14 yasımdan 16 yasıma kadar sorunsuz bı sekılde bıraktım ama suan tekrar ıcmeye basladım ınanın ıradem cok guclu esrar içiyorum sureklı yalnız zınde hıssettırmesı felan bı yana aklımı basımdan alıyo 3 gunde bı ıcıyorum genede cok pısmanım kendımı alamıyorum aklımdan ckmıyo ıcmeyın gencler lutfen ıcmeyın

 49. Anonim dedi ki:

  17 yasındayım ılk esrarla basladım sonra bonzaı jamaıca cıktı 3 yıll fıll bonz ıctım sonra bonzdan kurtulmak ısterken eroıne bulastım eroını 2 yıl oldu ıcıyorum bı ara bıraktım 4 ay ıcmedım ama tekrar dustum suan hala ıcıyorum kurtulmak ıstıyorum suboksonla bırakabılıyo ınsan ama beyındede bıtmesı lazım ozellıkle arkadas cevrenı degıstırmek gerekır suan ılac ıctım evımdeyım ıcmemeye karar verdım bugun ılk gunum ıcmıcem amaa kendı kendımee soz verdımmm ınsss ıcmemm.

 50. selen dedi ki:

  Arkdaslar bede bir fil 6 yıl kullandım amam şuan bıraktım 2 haftasındayım.bırakmamın nedeı insan bu zehri alablmek için her şeyi yapıyo kendini tanıyamaz oluyosun cunki bulmak zorundasın ve hr şeyi yaparsınpeki değermi değmiyor ve bırakmayı çok istiyorum çunki bu ben ben değilim neden kendimi buna esir ediyim artık ve bırakaya karar verdim ve tek başıma bıraktım ne aile desteği nede arkadaş zor oldu olmuyosun ama olmekten bter oluyosun ama dayandım cunki bitecek ve zincirlerimden kurtulcam.bunu bırakamıyorum diyenlere yazdım insanın hiç değ micek birşeye tutsak kalması berbat cunki her zaman bulabilmek için para lazım ve ne yapıp o parayı bulmak zorundasın ve bulmak içinde her şeyi yaparsın bende bunları yasadım ama kurtulmak istedim

  • patron dedi ki:

   valla benimde hiç aklıma gelmezdi eroine bulaşacagım.yanımda çalışan içiyodu.40 yaşındayım.manitam vardı ayrılmıştık.zor zamanlardı.alkol alıyodum yanımdaki de eroin içiyodu kafam güzel oldukca ver bende çekiyim dedim bişr daha bir daha şimdi kendim para verip alıyorum.agrım olmuyo ama hapşırma göz yaşarması halsizlik üşüme bunlar beni deli ediyo.nasıl kurtulcam bilmiyorum.6 ay oldu kullanalalı.çocuklarımdan utanıyorum.bilseler eroinman bir baba delirecem artık

   • Anonim dedi ki:

    İçme gardaş yol yakın

   • Michail dedi ki:

    Aynen usta sana bi kardeş tavsiyesi yazdgn olumsuzlukları suboxconla atlatirsin hem ne guzel bırakmak için KOCAMAN NEDENIN VAR COCUKLARIN VAR beni bi kardeşin olarak bil ve bırak bende 15 gündür temizim 7 ay kullandım ve bıraktım allah yardımcımız olsun SAYGILAR

  • Anonim dedi ki:

   inşallah canım nasıl birşey bilmiyorum ama insan istedikten sonra olur yani allaha sığınan allah yolunda giden yapar

  • ferhat dedi ki:

   Ne mutlu sanaa

 51. hakan dedi ki:

  ben hakan biz 3 kardeş içiyoruz ben dah yeni çıktım cezadan gene başladım insan bıraktızaman kendini insan oldunu anıyor ama bırakacam yeter artık lanet olsun dicem şimdi kardeşim cezada şimdi bırakmış içmiyor işallah çıktında içmaz allah hepimizin yardımcısız olsun….

  • Anonim dedi ki:

   oldurdu bizi aga hemde yasarken bende bıraktm tekrar dustum ama soz vermısım bırakmaya ıcıleck bsy dyl vala

 52. sahin dedi ki:

  Anonim ben 2 yil kullandim simdi 2 ai dir hic birgun almadim tedavi gorurum ama aikinrilar bitmiyor 2 aftalan hic birsei olmuyor

  • mersin cocugu dedi ki:

   kardeş ben yeniyim 7 aydır kulanıyorum günde 100 tl lik içiyorum bulamadıgım zaman çok pis sıkıntıya giriyorum yoluma bakıyorum gözüm hiç bişi görmüyor ALLAH yardımcımız olsun beni buna düşüren suan askerde askerden dönsün cezasını yatmasam adam degilim ezanda okuyr ezan şahidimdir vuracam öldürecem onu ben

   • kral dedi ki:

    zaten bu pislige bulaşıp neyin ne oldugunu bilip hiç içmeyen birinin yanında içip onunda aynene kendisi gibi olmasını isteyen ……………

   • Mine dedi ki:

    Hyr oyle düşünme çünkü insanın kendi içinde olmazsa içmez onu içmeyi sende istedin bende çok uzun zaman kullandım folyoyla başladım 7 yıl ictim sonra evlendim esimde iciyodu o iğne yapiyodu benidr igneye alistirdi 2 yılda iğne yaptim su an bıraktım 1 yıl olacak neredeyse esimdende ayrıldım ama geçenlerde boşluğa dustum 2 paket kaynattim vurdum sonra okadar pişman oldum ki ztn damarda kalmamış heryerimi delikdesik etmişim morartmisim degmezmis aslında okadar güzel bihayt varki bu hayatı yaşamak istiuorum ben eroinin esiri olmak istemiyorum arkadaşım 23 yaşındayım bn sende kafan da bitir bırak o serefsizife kendi haline

    • yusuf dedi ki:

     sevgili kardeşim ben 46 yaşindayım bu illeti tam 20 yıl kullandım ve en son ölümün eşiğine geldim yaşadığım şehiri terk ettim arkdş çevremi terkettim tlf nmrmı değiştidim yani hayata sıfırdan başladım benim sANA tavsiyem helal süt emmiş birisiyle yuva kur herşeyi unut hayata sıfırdan başla geçmişe sünger çek hayatın ve yaşamanın tadını çıkar

 53. Mustafa dedi ki:

  Ben bırakamıyorummm

 54. Ank Eren dedi ki:

  Her gecen zaman bagimlilik seviyesi artiyor.Birakabiliyosan tekrar baslama her gecen gun yoksa yirtik daha buyuyor. krizler ve ictigim miktar cogaliyor. ben simdi gunde en az 5 grm iciyorum nasil bulupda iciyorum onu bana sorun. oyle herkez nasil basladiysan ole birak demesin ben biraksam o beni birakmiyor sadece uc gun deil bunun krizi sadece agrilarin gidr uc gunde burdada yazdigi gbi vucudunda krize griyor beynin ayaklarin ellerin dilin bile herseyini esir aliyor. Istem disi davranabiliyosun. Siddetli kriz suresi 72 gun . Biraktiysan tekrar baslama. Eroin icen adamin kendine faydasi yokdur. Evli olan arkadaslarim sizin icinde ayriyeten uzuldum. Kimse kimseyi kinamasin. Hayat bu hic bilmedigin yerlerden geliyor sorular.

 55. Anonim dedi ki:

  Yeter artk birakin su illeti genclerimiz gozumuzn onunde mahf oluyorlar

 56. Yavuz dedi ki:

  Hastalığına düştün mü cok zor bırakmak

 57. Anonim dedi ki:

  bu hastalık öyle bıldıgınız bı hastalık degıl kafayla bıtmıyor

 58. Anonim dedi ki:

  Bende kullandım hayatımda en büyük hatam bu oldu bırakma aşamasındayım bugün 3 gundeyim agrilarim var evet katlanmasi zor ama hergün gecmektense böyle bırakmak daha iyi

 59. Anonim dedi ki:

  Ben biraktim

 60. Süleyman dedi ki:

  Ben de 17 yaşındayım bende amateme yattım içiyorum kendiniz istedikten sonra icmezsiniz bırakamıyom diye bişey yok

 61. kader dedi ki:

  benimde eşim iciyor iki oglum var ne yapacam bilemiyorum ama bosanmam gerekiyor gittikçe daha kötü oluyor. Ne yapmam gerekiyor lütfen bir cevap

 62. Nuri Baba dedi ki:

  Bedenim Ruhumdan Daha COk ACI Çekıyo ben uyuşturucunun içinde büyüdüm ama boyle bişey gormedım her gun oluyorum Bitiyorum Eriyirorum

 63. zehra dedi ki:

  Mrb benim esimde kullanıyor resmen kendini kaybediyor şizofren oldu resmen kendi kendine konuşuyor hep olmadık şeyler söylüyor

 64. Anonim dedi ki:

  Icenler biraksin

 65. dodo dedi ki:

  Ben 17 yaşındayım 9 yaşında esrar a başladım 13 yaşına geldiğimde esrar in kafasını çözdüm artık kafa yapmıyorum rahatlatıcı ve zevk vermiyordu eroyine başladım 13 yaşından bu zamana kadar eritin kullanmaktayim amatem tedavisi gördüm bırakacağım psikolojik tedavi gördüm bırakacağım okula gitmedim hayatım mahvoldu eroyini bırakabilen varsa bana tio versin

  • Anonim dedi ki:

   allah yardımcın olsun kardeşim öncelikle geçmiş olsun metodon isminde bir ilaç var bu ilaçla kurtulabilirsin ancak ilacı türkiyede trilyonda versen bulamassın yurt dışında bir tanıdığın varsa şayet getirt bu mucize ilaç sayesınde kurtulursun

  • yasin yılmaz dedi ki:

   allah yardımcın olsun kardeşim öncelikle geçmiş olsun metodon isminde bir ilaç var bu ilaçla kurtulabilirsin ancak ilacı türkiyede trilyonda versen bulamassın yurt dışında bir tanıdığın varsa şayet getirt bu mucize ilaç sayesınde kurtulursun

   • Ferdi Işık dedi ki:

    Yasin abi sen çok çektin ama vesilen öyle bi vesile oldu ki direk çizgi çektin adamsın allah ccc herkezin yardımcısı olsun ne geliyorsa arkadaş kardeşten geliyo tek gerçek tek doğru ailen gerisi yalan hayatın yalan olduğu gibi..

  • Barış dedi ki:

   Allah tan yardım tio iste sizce eroinimi bırakmak zor benim babam bıraktı camiden çıkmayın kalpten allahdan yardım isteyin Allah bizi topraktan yarattı eroinlemi doğdunuzki erkine muhtaç kalacaksınız

  • Kurtuluş dedi ki:

   Bırakma aşamasında lyrica diye bir ilaç keşfettik bizde eşimle beraber kullanıyorduk…kriz falan yaşatmıyor hiç ,ayrıca eroini aratmıyor buna garanti veririm…reçeteli bir ilaç yine ve nöroloji ya da fizik tedavi uzmanları yazıyor sanırım..sen bir araştır yine de netten..cidden yoksunluktaki şu iğne batması hissi,üşüme,ağrı v.s. lere iyi geldiği endikasyon kısmında yazıyor zaten..Bu arada ben eşimle bırakalı 3 ay olacak…Bu ilaç da bağımlılık yapıyormuş ağrıların batmaların yoğun olduğunu hissettiğim günlerde çok aldım ama şimdi azalttım sabah ve akşam alıyorum sadece,yakın zamanda onu da bırakabirim kolaylıkla,bir de bende aşırı derecede B12 değerleri düşmüş sanırım eroin kullanımından kaynaklı olabileceğini düşünüyorum çünkü ne yiyorsun ne içiyorsun onu kullanınca yemesemde olur diyorsun yeterki o olsun,nöroloji B12 iğnesi yazdı o da iyi gelmeye başladı…..en kötü yoksunluklardan biri eroin neticede ondan kötü olamaz yoksunluğu…Ayrıca senin de imkanın varsa bizim gibi ortamı da değiştirmen lazım sonuçta iyi hissedince tekrar denememen adına..Her şeyden önce dua etmen lazım…Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermezmiş…Allahım hepinizin yardımcısı olsun inşallah.

  • Hüseyin dedi ki:

   Arkadaslar bende 2 yıldır iciorum bu illeti..bırakmayı gercekten istiosanız bırakırsınız..hic bi Zaman gün saymayın..15 gün oldu 1 ay oldu 1 yıl oldu demeyin..ilk 2 gun cok agar gecer..eger suboxone kesmiyosa ilk 2 gün..zararlıdır ama suboxla beraber 3-4 gün bu illeti beraber icin..2sini aynı anda ictiginiz zaman 3-4 gun, artık tedaviye baslayabilirsiniz..artık ilk gün sadece subox icin artık keser..suboxonu illeti ictigin miktara gore 5-10-15-20 gün icin..artık kriz felan kalmaz..ama pskolojik kısım baslıo icsem mi icmesemmi die düsünüyoruz..o zmn lirica 300 lük den icin 3-4 gun gunden1 bitane..bu uyusturucu istegini keser..sonra doktora gidin herseyi anlatın size ilac yaszın..artık normal ilaca bagımlı olmak daha iyidir..Allah yardımcınız olsun.

 66. Serdar dedi ki:

  Kurtarin bizleri eroinden….

  • Anonim dedi ki:

   Sen kendin iste b irakirsin öyle kurtarın bizi demeyle olmuyo bu işler nasıl b asladiysan oyle de ağrıyı siziyi çekip birakacan

  • Memet dedi ki:

   Serdar kral sen bu zıkkımı kendin yenmelisin bak bizim beynimizi biz yönlendiriyoruz beynimiz bizi deyil herinsan beynini yönlendirir ve ona komut verir ve sende bunu yap beynimiz bizi yenmesine izin vermemeliyiz insanlar güçlüdür herzaman beynimizi yenemicek kadar güçsüz deyiliz bak bende içiyodum günde 3 gr içiyodum zeytinburnunda peynir ekmek gibi olmuş heryerde var ama artk ben sildim he daha öncede buraktım ama kendi isteyimle burakmadım budefa ben istedim ve buraktım kurban olduğum ALLAHIM içen bütün kardeşlerime bu illeti bidaha içmeme kaydesiyle bu yollardan uzak tutar sende burakırsın inşallah kral da burak yani bişey deyil bu illet

   • yok dedi ki:

    Allah yardımcınız olsun inşallah kurtulursunuz en azından birşeylerin farkına varmış insanlarsınız. Birde pislik takım var hala milleti alıştırmaya çalışan küçücük çocukların aklını çelmeye bu bataklığa çekmeye çalışan sizin aklınız başınıza gelmişse bırakmanız çok zordur eroin bağımlılığından kurtulmak çok güçlü bir iradeye sahip olmalısınız ve mutlaka tedavi görmelisiniz 1000/5 bırakabiliyor.
    3-5 ay içmemeyle bırakılmış olmuyor tabi 1 yılı geçmeniz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.